• Noi asigurăm liniștea Dumneavoastră!
  • Noi Asigurăm Liniștea Dumneavoastră!

Asistent Underwriter asigurări persoane

Responsabilităţi principale:

  • Subscriea Riscurilor Corporate;
  • Acordă asistenţă forţelor de vânzări şi intermediarilor la încheierea și derularea contractelor de asigurare Corporate (ofertare, stabilire franșize, clauze suplimentare, întocmirea acordurilor adiționale etc.);
  • Propune soluţii de îmbunătăţire a procesului de subscriere în baza rapoartelor privind indicatorii de performanță a portofoliului gestionat Serviciul Asigurări Persoane.

Cerinţe:

  • studii superioare finalizate;
  • cunoașterea limbii engleze;
  • cunoştinţe bune de operare PC MS Office – WORD, EXCEL, POWER POINT;
  • promptitudine în îndeplinirea sarcinilor;
  • seriozitate, responsabilitate, implicare, corectitudine, spirit de observaţie, tact, lucru în echipă şi cooperare;
  • capacitate de analiză, sinteză şi identificare de soluţii.

Se oferă:

  • mediu de lucru confortabil, atmosferă de lucru plăcută și colectiv prietenos;
  • posibilitate de a face parte dintr-o echipă profesionistă, creativă și ambițioasă;
  • salariu motivant;
  • tichete de masă;
  • pachet social integral.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV la adresa: mun. Chișinău, bd. Moscova, nr.15/7, anticamera, sau prin e-mail: hr@donaris.mdoffice@donaris.md.

Informații la nr. de telefon - 022 265 745.

Doar candidații selectați vor fi invitați pentru interviu.

Companies of VIG Group