• Noi asigurăm liniștea Dumneavoastră!
  • Noi Asigurăm Liniștea Dumneavoastră!

DONARIS IS HERE WITH YOU

We help people to preserve and protect what they have earned, built, and the treasure. Our aim to be near when our customers will need us most. Throughout our activities, we strive to provide insurance products and services to meet the needs of individuals, families and businesses.

Career

Noi îţi asigurăm o carieră de succes!

Referent (Asistent)

Gestionarea corespondenței și a documentelor primite prin postă, fax si email (preluare, înregistrare, sortare, verificare, fotocopiere, scanare, distribuire); Relaționarea cu departamentele interne ale Companiei; Redactarea de e-mailuri către clienți și colaboratori; Gestionarea informațiilor primite.

Reinsurance specialist

Job description Monitoring developments in reinsurance and risk transfer Accounting & reporting in reinsurance Maintaining relationships with reinsurers and other counterparties Interaction with various departments, internally and externally

Specialist în Departamentul regularizare daune

Responsabilităţi principale: Recepţioarea declarațiilor de daune și actelor cu privire la cazul asigurat; Verificarea valabilităţii contractului de asigurare; Acordarea asistenţei la întocmirea explicaţiei circumstanţelor accidentului/cazului asigurat şi a cererii de despăgubire; Înregistrarea și evidenţa dosarelor de daună.

Specialist Serviciul resurse umane

Pregătirea actelor necesare pentru angajare/demisie, elaborarea și modificarea contractelor individuale de muncă, etc

Contabil

• Organizarea, evidența contabilă în domeniul salarizării; • Calcularea impozitelor aferente salarizării; • Calcularea concediilor de odihnă; • Calcularea certificatelor medicale; • Efectuarea operațiunilor bancare; • Completarea raportărilor lunare, trimestriale şi anuale.

Reinsurance Apprentice

• Maintaining communication with reinsurers and other counterparties • Administration of reinsurance contracts • Interaction with various departments, internally and externally

Economist

• Studii superioare profil finisate (contabilitate, economie, finanţe) • Experienţă în funcţie similară – minim 1 an; • Cunostinţe avansate PC (MS Office, 1С); • Cunoasterea limbii engleze şi ruse; • Responsabilitate, punctualitate, conștiinciozitate; • Capacitatea și dorința de a învăța rapid, atenție la detalii;

Companies of VIG Group